17 września Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta

W dniu 17 września obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta ustanowiony w 2019 r. przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO). Celem obchodów jest poszerzenie globalnego zrozumienia bezpieczeństwa pacjentów, zwiększenie zaangażowania społeczeństwa w bezpieczeństwo opieki zdrowotnej oraz rozpowszechnianie działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów i zmniejszenia szkód dla pacjentów.

Bezpieczeństwo pacjenta jest jednym z ważniejszych zadań naszego Szpitala. Nieprzerwanie dążymy do poprawy bezpieczeństwa badań, opieki zdrowotnej naszych pacjentów jak również zmniejszenia ilości zdarzeń niepożądanych.

SPZOZ w Bielsku Podlaskim co roku bierze udział w ogólnopolskim rankingu szpitali organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia „Bezpieczny szpital”, którego celem jest ocena funkcjonowania szpitala pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa opieki medycznej. Zajmujemy wysokie miejsca w rankingu, co świadczy o dużym zaangażowaniu personelu medycznego w opiekę nad pacjentem, budowaniu dobrych relacji i zaufania, aby zapewnić na najwyższym poziomie bezpieczną opiekę medyczną.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content