11 września Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Corocznie dzień ten obchodzony jest w drugą sobotę września. Celem dnia jest uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. W tym dniu warto przypomnieć, jak powinna zostać przeprowadzona pierwsza pomoc, która jest niezbędna w sytuacjach, w których zagrożone jest ludzkie życie. Szybkie i profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy (w ciągu 2-3 minut) zdecydowanie zwiększa szanse na przeżycie osoby poszkodowanej (40-60%). Warto pamiętać, iż pierwsza pomoc to nie tylko ratowanie ludzkiego życia, ale również zdrowia np.
w przypadku złamań, urazów czy też drobnych poparzeń. Podjęcie działań resuscytacyjnych często zwiększa szanse na przeżycie poszkodowanego.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content