Zdrowe odżywianie

Biuro Profilaktyki Zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do działań mających na celu poprawę stanu zdrowia Polaków poprzez zdrowe odżywianie.

Zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Poprawnie skomponowane posiłki są cennym źródłem składników odżywczych, które pozwolą nam utrzymać dobrą kondycję zdrowotną. Niewłaściwe żywienie może doprowadzić do różnych kłopotów takich jak: pogorszenie kondycji skóry, wypadanie włosów, dekoncentracja. Należy odżywiać się regularnie i unikać drastycznych diet. Dobrze jest spożywać przynajmniej 4-5 posiłków dziennie, ale nie warto się objadać, lepiej jeść mniej, a częściej. Bardzo istotna jest też między innymi regularność spożywanych posiłków.

Nie zapominajmy o wodzie! Jest niezbędna, ponieważ pełni niezwykle ważną funkcję – pomaga rozpuszczać produkty przemiany materii i usuwać toksyny, umożliwia trawienie, ułatwia wchłanianie się substancji odżywczych, a także reguluje temperaturę ciała.

Wprowadźmy „zdrowy talerz” już od najmłodszych lat, zaprocentuje to w przyszłości dobrym stanem zdrowia.

Warto dbać o to co jemy – zdrowe odżywianie to klucz do zdrowego i długiego życia.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z poniższą ulotką informacyjną oraz do korzystania z bezpłatnych porad znajdujących się pod adresem: www.poradnia.ncez.pl

 

 

 

 

 

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content