Wiceminister Zdrowia w naszym Szpitalu.

W dniu 05.03.2026 r. nasz Szpital odwiedziła delegacja z udziałem Pani Katarzyny Kacperczyk- Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia w towarzystwie Pani Anny Rzemek – Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ. W spotkaniu wzięły udział władze Powiatu – Starosta Bielski Pan dr Sławomir Jerzy Snarski, Wicestarosta Pan Piotr Bożko. Wizyta była związana z realizacją projektu rozwoju opieki długoterminowej finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Koszt inwestycji: 14.807.239,05 zł
Dofinansowanie ze środków KPO w ramach Działania D4.1.1: 11.906.540,70 zł
Wkład własny: 2.900.698,35 zł

Celem spotkania była weryfikacja postępu prac prowadzonych w ramach inwestycji, która ma na celu rozwój infrastruktury oraz poprawę dostępności świadczeń w zakresie opieki długoterminowej.

Podczas wizyty zaprezentowano zakres realizowanych działań oraz omówiono kolejne etapy realizacji projektu.

Omówiono również kwestie sytuacji finansowej szpitali powiatowych, w tym m. in. płatności za nadwykonania za 2025 r. oraz niezbędnych i oczekiwanych zmian w systemie organizacji ochrony zdrowia w Polsce.

Przejdź do treści