Światowy Dzień Chorego w SPZOZ

W dniu 16 lutego w Kaplicy Szpitalnej odbyła się uroczysta Msza Święta o łaskę zdrowia w intencji Chorych, sprawowana przez Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Po serdecznym przywitaniu dostojnego Gościa przez Dyrektorów SPZOZ, rozpoczęto wspólną modlitwę.

Homilię Ksiądz Biskup rozpoczął słowami z Ewangelii św. Mateusza „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28), którymi Papież Franciszek zatytułował tegoroczny Światowy Dzień Chorego.

Podczas nabożeństwa Ksiądz Biskup udzielił sakramentu namaszczenia chorych wszystkim licznie przybyłym wiernym.

Czynny udział w liturgii wzięli członkowie Domowego Kościoła Diecezji Drohiczyńskiej.

Po Mszy Świętej duchowny udał się do oddziałów szpitalnych, gdzie rozmawiał z pacjentami i udzielał im błogosławieństwa.