11 lutego Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w 1992 roku, który wiąże się ze wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes.

Celem święta jest otoczenie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

Na każdy Dzień Chorego Ojciec Święty kieruje orędzie. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało przez Papieża Franciszka cytatem z Ewangelii Św. Mateusza :
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”
(Mt 11, 28)

Ojciec Święty kieruje swoje słowa również do pracowników służby zdrowia: „Wasze działanie niech będzie stale nakierowane na godność i życie człowieka, bez jakiejkolwiek zgody na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny”.

Msza Święta o łaskę zdrowia w intencji Chorych w Kaplicy Szpitalnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka odprawiona będzie 16 lutego o godzinie 13.00.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy chorych, ich bliskich oraz personel szpitala.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content