Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta- 17 września

17 września 2019 roku po raz pierwszy w Polsce obchodzony był Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia.

W tym roku obchodzimy to święto po raz kolejny. Dla uhonorowania pracy i oddania personelu medycznego w czasie pandemii COVID-19, tegoroczne obchody zaplanowano pod hasłem:

Bezpieczeństwo pracownika ochrony zdrowia priorytetem dla bezpieczeństwa pacjenta.
Bezpieczny personel medyczny, bezpieczni pacjenci.

Bezpieczeństwo pacjentów to obszar opieki medycznej, który pojawił się wraz ze zmieniającą się złożonością systemów opieki zdrowotnej i wynikającym z tego wzrostem szkód dla pacjentów. Ma on na celu zapobieganie i ograniczanie ryzyka, błędów i szkód, które występują u pacjentów podczas świadczenia opieki medycznej. Podstawą tego obszaru jest ciągłe doskonalenie oparte na uczeniu się na błędach i zdarzeniach niepożądanych. Na całym świecie 4 na 10 pacjentów jest poszkodowanych w wyniku korzystania z usług zdrowotnych, około 80% szkód można zapobiec, a 15% wydatków szpitalnych przeznaczanych jest na pokrycie tych szkód.

SPZOZ w Bielsku Podlaskim co roku bierze udział w ogólnopolskim rankingu szpitali organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia „Bezpieczny szpital”, którego celem jest ocena funkcjonowania szpitala pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa opieki medycznej. Zajmujemy wysokie miejsca w rankingu, co świadczy o dużym zaangażowaniu personelu medycznego w opiekę nad pacjentem, budowaniu dobrych relacji i zaufania, aby zapewnić na najwyższym poziomie bezpieczną opiekę medyczną.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content