Otwarcie wyremontowanej części budynku „Z”

Dnia 29 maja 2020 r. przekazano do użytku część wyremontowanego budynku Z, do której zostanie przeniesiony oddział obserwacyjno-zakaźny oraz poradnia chorób zakaźnych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku Z w zakresie chorób zakaźnych i onkologicznych oraz zakup sprzętu i wyposażenia i została sfinansowana ze środków własnych. Projekt jest nieodłączną częścią przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie, przebudowie i nadbudowie budynku Z oraz dobudowie windy szpitalnej na potrzeby ZOL.
Wykonane prace modernizacyjne obejmowały roboty budowlane związane z modernizacją części istniejącej oddziału (wymieniono tynki, podłogi, zamontowano nowe drzwi wewnętrzne), wykonano nowe instalacje elektryczne, instalacje niskoprądowe, instalacje c.o, instalacje wodno-kanalizacyjne. Zamontowano instalacje systemu sygnalizacji pożaru SSP, instalacje gazów medycznych, instalacje wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.
Nowe pomieszczenia są nie tylko funkcjonalne, ale też prezentują się wspaniale. Oddział składa się z dwóch poziomów (góra, dół). Na dole sale chorych posiadają teraz własny węzeł sanitarny z zamontowanymi myjniami dezynfektorami do kaczek i basenów. Sale na górze wyposażone są w toalety. We wszystkich salach wymienione zostały łóżka dla pacjentów.
Wystarczy wejść na oddział, aby przekonać się, że pacjenci przebywający w oddziale będą mieli większy komfort pobytu i lepsze warunki leczenia.
Mamy przestronny i piękny oddział. Spełniło się marzenie całego personelu, by leczyć w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

 

Skip to content