Mikołaj z Laponii odwiedził oddział dziecięcy!

W dniu 2 grudnia 2019 oddział dziecięcy SPZOZ w Bielsku Podlaskim odwiedził Mikołaj z Laponii.

Pojawił się on w naszym mieście na zaproszenie Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” oraz Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Białymstoku.

Najmłodsi pacjenci szpitala byli bardzo podekscytowani wizytą tego niezwykłego gościa. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, co Mikołaj nagradzał prezentami ufundowanymi przez Grupę Unibep.

Aby dodatkowo uatrakcyjnić ten wyjątkowy dzień, kapelan Szpitala Rustam Belov zaprosił chór młodzieżowy do wspólnego śpiewu. Po wysłuchaniu utworu na przywitanie, Mikołaj stwierdził: „Bardzo lubię polskie kolędy!”

W związku z ograniczonym czasem pospieszył na spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim.  Czeka go jeszcze powitanie przez mieszkańców Bielska Podlaskiego na Placu Jana Pawła II przed bielskim ratuszem, gdzie przywita go Studio Piosenki „Fart” z Bielskiego Domu Kultury. Odbędą się też uroczyste defilady reprezentacji osiemnastu placówek przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek opiekuńczych, które zaprezentują przygotowane z okazji tej wizyty programy artystyczne.

Jest to pierwsza taka wizyta w historii Bielska Podlaskiego, tym samym w bielskim Szpitalu.

Pani Dyrektor serdecznie zaprosiła Mikołaja na przyszły rok, przekonując, że wśród dzieci z całego świata to właśnie te z Bielska Podlaskiego kochają Mikołaja najbardziej 😊

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content