8 listopada Światowy Dzień Radiologii

8 listopada 1895 roku Wilhelm Röntgen, niemiecki fizyk, odkrył słynne promienie X, które później zostały określone jego nazwiskiem. W tym dniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Radiologii, którego celem jest zwiększanie świadomości na temat znaczenia badań radiologicznych w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów oraz lepszego zrozumienia roli radiologów w świadczeniu usług opieki zdrowotnej. Radiologia to dziedzina medycyny zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka z wykorzystaniem fal promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego i ultradźwięków. Przedstawia w formie obrazów zmiany zachodzące w ciele człowieka. Pozwala sprawdzić wnętrze organizmu bez konieczności przeprowadzania operacji. W zakres diagnostyki obrazowej wchodzi wiele badań takich jak: rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, ultrasonografia, radiologia klasyczna.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Radiologom i Technikom Radiologii za profesjonalizm oraz zaangażowanie w ratowanie zdrowia ludzkiego. Życzymy dużo radości
z wykonywanej pracy.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content