18 października- wspomnienie św. Łukasza Patrona Służby Zdrowia

W dniu 18 października obchodzimy Dzień św. Łukasza Ewangelisty. Święty Łukasz był lekarzem. Należał do ludzi wykształconych i doskonale obeznanych z ówczesną literaturą, posługiwał się pięknym językiem greckim; cechowała go umiejętność korzystania ze źródeł oraz dokładność informacji. Z racji swojego zawodu stał się patronem wszystkich pracowników służby zdrowia. W tym dniu w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o osobach posługujących chorym, a także modlić się w ich intencjach, żeby nie zabrakło im sił w służbie, którą pełnią.

Z tej okazji Dyrektor Szpitala składa najserdeczniejsze życzenia i podziękowania całemu personelowi – lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, położnym, ratownikom i opiekunom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, farmaceutom, radiologom, fizjoterapeutom, paniom salowym, a także wszystkim pracownikom administracyjnym za codzienny trud i poświęcenie w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka.

W dniu św. Łukasza w kaplicy szpitalnej o godz. 12:00 odprawiona zostanie Msza Święta
w intencji pracowników służby zdrowia.