16 października Światowy Dzień Anestezjologa

16 października w rocznicę pierwszego udanego zastosowania narkozy podczas zabiegu operacyjnego, którego dokonał dentysta Thomas Morton – uśpił pacjenta przy pomocy eteru, obchodzimy Światowy Dzień Anestezjologa. Anestezjolog jest niezastąpioną osobą w szpitalu. Do jego obowiązków należy znieczulanie pacjentów wymagających operacji, leczenie pacjentów oddziału intensywnej terapii, leczenie bólu ostrego i przewlekłego oraz resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Lekarze Ci zajmują się przygotowaniem chorego do operacji, przeprowadzaniem i kontrolą znieczulenia. Pierwszy kontakt pacjenta z anestezjologiem następuje przed planowanym zabiegiem. Podczas wywiadu z chorym omawia rodzaj znieczulenia, przygotowanie do zabiegu i kolejne etapy postępowania. Pomaga pacjentowi w dochodzeniu do siebie po zabiegu. Czuwa nad tym, by wszystko skończyło się pomyślnie.

Lekarzom i pielęgniarkom pracującym w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPZOZ w Bielsku Podlaskim składamy serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku oraz życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w pracy.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content