„Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacja dokumentacji medycznej oraz rozwój e-usług i rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim”

„Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacja dokumentacji medycznej oraz rozwój e-usług i rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 6 121 488,84 zł
Kwota dofinansowania (wydatki kwalifikowane):5 057 308,00 zł
Wkład własny (podatek VAT):1 064 180,84 zł

 

W ramach przedsięwzięcia zostaną zrealizowane następujące zadania:
1) integracja i rozbudowa systemów informatycznych w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1;
2) digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki w tym karty informacyjne z leczenia szpitalnego w postaci elektronicznej dokumentacji medycznej od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r. zaindeksowane w systemie P1 lub umieszczone w centralnym repozytorium danych medycznych w Centrum e-Zdrowia;
3) działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala w tym zabezpieczenie przetwarzania elektronicznej dokumentacji medycznej potwierdzone audytem bezpieczeństwa;
4) wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych w tym podłączenie do Platformy Usług Inteligentnych (PUI) w Centrum e- Zdrowia.

 

Przejdź do treści