Z KSIĄŻKĄ ZDROWIEJ!

Z KSIĄŻKĄ ZDROWIEJ! to ogólnopolski projekt, w ramach którego wszystkie polskie szpitale z oddziałami onkologicznymi oraz dziecięcymi nieodpłatnie otrzymają w sumie około 60 tys. książek.  Akcja powstała
z inicjatywy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Za przygotowanie założeń odpowiedzialni byli profesor Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz profesor Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia. Projekt jest realizowany przez Państwowy Instytut Wydawniczy.

Nasz Szpital znalazł się na liście placówek, do których trafiły darowane książki – otrzymaliśmy ponad 100 egzemplarzy. Wszystkie są nowe, pięknie wydane i solidnie wykonane. Większą część z nich stanowią bajki i opowiadania dla dzieci oraz młodzieży – kolorowe ilustracje i ciekawe treści na pewno umilą czas pobytu w oddziale. Również starsi czytelnicy spośród m.in. książek biograficznych i powieści fantastycznych z pewnością znajdą lekturę dla siebie.

Zgodnie z założeniami projektu, zostaną one udostępnione na oddział dziecięcy oraz pacjentom leczącym się onkologicznie.

 

 

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content