Ranking szpitali 2019

16 grudnia na łamach Rzeczpospolitej ukazały się wyniki rankingu szpitali w Polsce na rok 2019 przygotowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim uplasował się na 20 miejscu w kraju. Wśród szpitali w województwie kolejny rok z rzędu SPZOZ zajmuje 1 miejsce. Bez wątpienia przyczyniają się do tego inwestycje i wyzwania, które Zakład stale podejmuje.

We wrześniu w SPZOZ w Bielsku Podlaskim wykonano zabieg udrażniania aorty metodą wewnątrznaczyniową u 70-letniej pacjentki, dla której tradycyjna operacja stanowiła poważne zagrożenie. Pierwszy udany zabieg tą trudną metodą przekonał chirurgów szpitala do podejmowania kolejnych wyzwań. W niedalekiej przyszłości planowane jest zaopatrywanie metodą wewnątrznaczyniową tętniaków aorty brzusznej.

Pod koniec czerwca oddano do użytku nową Centralną Sterylizatornię. Jej przebudowa to część projektu o łącznej wartości 5,8 mln zł, który zakłada również zakup nowoczesnego wyposażenia do oddziału urazowo-ortopedycznego i oddziału chirurgicznego z pododdziałem chirurgii naczyniowej oraz poradni urazowo-ortopedycznej i chirurgicznej.

Wiele inwestycji szpitala zostało zrealizowanych dzięki wsparciu lokalnych firm. To dzięki nim m.in. zakupiono aparaty Holtera warte prawie 100 tys. zł, a przed szpitalem powstał parking na ponad 40 aut.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content