Ćwiczenia ewakuacyjne w szpitalu

W dniu 11 czerwca w SPZOZ w Bielsku Podlaskim odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek zagrożenia pożarowego, w których udział wzięli pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim.

Symulacja miała miejsce w kompleksie głównym budynków SPZOZ w znajdującym się na drugim piętrze oddziale urazowo-ortopedycznym, oznaczonym jako budynek „C”. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone zostały szkoleniem teoretycznym przeprowadzonym przez KPPSP.  Ewakuację przeprowadzono zgodnie z obowiązującą Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego dla SPZOZ w Bielsku Podlaskim. Pacjentów poruszających się samodzielnie ewakuowano najbezpieczniejszą z możliwych dróg, stanowiącą wyjścia ewakuacyjne w budynku „A”, natomiast osoba najbardziej poszkodowana została wyniesiona przez zespół strażaków na noszach. Na potrzebę ćwiczeń użyto wozu strażackiego z ratowniczym podnośnikiem koszowym, służącym do ewakuowania z wysokości osób nieprzytomnych oraz przedstawiono techniki ewakuacji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ćwiczeń, a przede wszystkim Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim za przeprowadzone działania. Oby wiedza zdobyta w trakcie ćwiczeń nie musiała być wykorzystana w praktyce.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content