8 listopada Międzynarodowy Dzień Radiologii

Co roku 8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Radiologii. Data ta upamiętnia postać Wilhelma Conrada Röntgena, niemieckiego fizyka, który w roku 1895 odkrył słynne promienie X, później określone jego nazwiskiem. Obchody dnia mają na celu zwiększanie świadomości na temat znaczenia badań radiologicznych w diagnozowaniu, profilaktyce i leczeniu pacjentów oraz lepszego zrozumienia roli radiologów w świadczeniu usług opieki zdrowotnej. Radiologia jest obecnie jedną z najważniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny.

W tym Dniu wszystkim Radiologom, Technikom Radiologii i osobom współpracującym z naszymi Pracowniami składamy serdeczne podziękowania za profesjonalizm w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz szybkiego diagnozowania i leczenia pacjentów. Życzymy zadowolenia z pracy oraz wielu sukcesów zawodowych.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content