15 października Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi ustanowiony przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi. Celem dnia jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, promocja badań profilaktycznych oraz korzystania z usług specjalistów. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet i najczęstszą przyczyną śmierci. Najwięcej zachorowań wykrywa się u kobiet między 50 a 70 rokiem życia. W ostatnich latach jest rozpoznawany u coraz młodszych kobiet. Warto pamiętać o regularnym wykonywaniu badań diagnostycznych piersi, (takich jak mammografia klasyczna, USG, mammografia rezonansu magnetycznego) oraz o samobadaniu piersi.

W tym Dniu okazujemy wsparcie osobom chorym oraz ich rodzinom. Znakiem solidarności jest zakładana tego dnia różowa wstążka.

Fundacja Wsparcie na Starcie prowadzi kampanię Dotykam=Wygrywam, której celem jest promocja zdrowia piersi poprzez regularne ich badanie i noszenie dobranego biustonosza. Jest to także akcja reCYClingu czyli zbiórki biustonoszy, która w miesiącu październiku odbywa się w sklepach bieliźniarskich w całej Polsce.

Więcej o kampanii można przeczytać na stronie:  https://www.dotykamwygrywam.pl/

Więcej na temat profilaktyki: https://www.zwrotnikraka.pl/category/katalog-nowotworow/rak-piersi-katalog-nowotworow/

https://www.zwrotnikraka.pl/europejski-kodeks-walki-z-rakiem-2017/

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content