SZKOŁA RODZENIA, PORADNIA LAKTACYJNA

Od 2001 roku przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim funkcjonuje Szkoła Rodzenia. Zajęcia prowadzi położna, Instruktor Hypnobirth International (Instruktor porodu w głębokiej relaksacji) Aleksandra Dygas.

Spotkania są bezpłatne i odbywają się regularnie według harmonogramu umieszczanego na stronie Facebook.

W zajęciach można uczestniczyć od 26 tygodnia ciąży i po uzyskaniu od lekarza ginekologa zaświadczenia - pozytywnej opinii dotyczącej stanu zdrowia kobiety ciężarnej.

Cykl kursu w Szkole Rodzenia obejmuje 11 spotkań, w których skład wchodzą wykłady instruktaże, ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Na zajęcia zapraszani są specjaliści m. in. Przedstawiciel Polskiego Banku Komórek Macierzystych, Brafitterka. Spotkania odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze,aby przyszłe mamy czuły się jak najlepiej.

Chcesz świadomie przygotować się do porodu - poznać jego przebieg, uzyskać informacje na temat sposobu łagodzenia bólu porodowego, jakie znaczenie mają pozycje wertykalne, na czym polega fizjologia ciąży, porodu
i połogu, jak przygotować się do pielęgnacji i opieki nad noworodkiem, do naturalnego karmienia piersią oraz
na wiele innych ciekawych tematów - zapraszamy do naszej Szkoły Rodzenia.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie lub pod adresem e-mail:

tel. 85 833 43 06

 a.dygas@spzoz-bielsk.pl

Aby sprostać potrzebom naszych Pacjentek utworzona została Poradnia laktacyjna.
Tutaj zarówno początkujące jak i doświadczone mamy uzyskają odpowiedzi na nurtujące je pytania. Wyspecjalizowany personel poradni udzieli niezbędnych wskazówek: jak rozpocząć karmienie piersią, jaką pozycję do karmienia wybrać oraz jak poradzić sobie w sytuacji zastoju pokarmu, zapalenia piersi albo kryzysu laktacyjnego.
Do dyspozycji kobiet przygotowano oddzielny pokój, w którym dostępne są poradniki i informatory, znajduje się tam również wygodna kanapa – miejsce do karmienia. Każdej pacjentce, zależnie od potrzeb, udzielane są fachowe porady. Położne poradni posiadają kwalifikacje doradcy laktacyjnego, a telefoniczny kontakt z nimi możliwy jest przez całą dobę.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content