ODDZIAŁ NEONATOLOGII

Pielęgniarka Koordynująca- Karolina Dymowicz, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.

Numer telefonu na punkt pielęgniarski: 85 833 43 52

Lokalizacja:

Budynek C-parter

Oddział Neonatologii znajduje się na tym samym poziomie co Oddział Ginekologiczny i Położniczo – Noworodkowy. Wyposażony jest w 4 stanowiska przeznaczone dla noworodków.

W oddziale neonatolog- pierwszy lekarz dziecka dokonuje oceny stanu zdrowia, wykrywa wszelkie niepokojące objawy i zleca dodatkową diagnostykę. Sprawuje opiekę medyczną nad noworodkiem zdrowym jak i z podejrzeniem nieprawidłowego rozwoju.

W oddziale wykonywane są u każdego noworodka badania przesiewowe, których celem jest wykrycie choroby we wczesnym okresie:

• Przesiewowe badanie słuchu,

• Przesiewowe badanie pulsoksymetryczne- pozwala wykryć niektóre poważne wady serca u noworodka, zanim jeszcze wystąpią pierwsze objawy,

• Przesiewowe badanie w kierunku niedoczynności tarczycy, fenyloketonurii, mukowiscydozy oraz rzadkich chorób metabolicznych.

INFORMACJA

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 689 Bielsk Podlaski - Hajnówka informujemy, że od dnia 15 listopada 2023 r. do odwołania wjazd dla karetek przy SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie możliwy od strony ul. Kleszczelowskiej (przy aptece).

Skip to content